ייצוג בני נוער וקטינים

ייצוגם של בני נוער וקטינים בהליך משפטי זה או אחר מחייב מיומנות ספציפית ובעיקר רגישות גבוהה מאוד.
עו"ד בעל ניסיון בתחום זה עשוי להיות ההבדל בין עונש חמור לבין הפניית הקטין למסלול של טיפול ושיקום, כך שבלא מעט מקרים שכירת שירותיו של עורך דין עבור בן נוער היא החלטה הרת גורל שמשפיעה על כל עתידו של אותו נער.

בנוסף על הייצוג המשפטי שמעניק עורך הדין לבן הנוער ולמשפחתו, הוא גם מלווה אותם לאורך כל הדרך, הלא פשוטה ורוויית המכשולים, ותומך בהם באספקטים רבים. לשם כך נדרש עו"ד שהוא לא רק איש מקצוע משכמו ומעלה אלא גם אישיות מרשימה, כזו שהקטין יסמוך עליה ויפעל בהתאם להמלצותיה.

הליך "צדק מאחה"

במקרים רבים חוברות הרשויות השונות לעורך הדין המטפל בתיק במטרה לשקם את הנאשם.
אחת האופציות החדשות נקראת "צדק מאחה", והיא נועדה לאפשר את שיקומם של הנאשם וקורבן העבירה גם יחד.

ליבו של הליך זה הינו מפגש בין ה"עבריין" ל"קורבן" (וחשוב לזכור שכשמבצע העבירה הוא קטין, במקרים רבים גם הוא בעצמו קורבן של נסיבות קשות), מפגש המאפשר סגירת מעגל מצידו של הקורבן ועוזר לו לחזור לשגרה נורמטיבית, ובמקביל מהווה צעד ראשון בדרך הארוכה לשיקום בן הנוער העבריין. רווח נוסף הוא הפחתת עומס מבית המשפט.

עו"ד מנוסה המייצג קטין עשוי ליזום מהלך שכזה על מנת לאפשר ללקוחו לשוב לדרך הישר וליהנות בהמשך חייו משגרה נורמטיבית. בנוסף יפעל עו"ד מיומן על מנת שייערך ללקוחו תסקיר (אצל קצין מבחן), ובפרט אם מדובר בעבירה המהווה מעידה חד-פעמית.

כמובן שעוה"ד גם מנחה את הקטין כיצד להתנהל במהלך התסקיר והמפגש עם הקורבן, כך שאלה אכן יסייעו לבן הנוער להוכיח למערכת כי כוונתו כנה ואכן רצונו להשתקם.

המקום שלכם להתבטא